Dinamo jūlija vidū – hronika jeb laiks panikai?

Nevienam sen jau vairs nav noslēpums fakts, ka Rīgas Dinamo atrodas lielās finansiālās grūtībās. Dinamo lielākais finanšu avots Intergaz nav Dinamo vēl nav atradis, līdz ar to gatavošanās sezonai sanākusi ļoti pašķidra. Nenoliedzami ir skaidrs, ka pat ja nauda uzradīsies, iespēja, ka spēsim kvalitatīvi sagatavoties sezonai ir maza – Artis Ābols ir bez palīgiem, spēlētāji, kuri pašlaik ir pieejami Ābolam, lielākoties ir pieraduši spēlēt vai nu epizodiski vai trešajās, ceturtajās maiņās, pieejamu ārzemju spēlētāju skaits sarūk, bet cena aug – tās ir dažas no Dinamo problēmām.

Pagājušajā gadā, jūnija vidū, veicu apkopojumu, ko Dinamo ir sastrādājis. Šogad veicu tādu pašu, lai salīdzinātu kā Dinamo būvē komandu praktiski bez budžeta.

20.Marts

Sējējs paziņo, ka Ābols paliks amatā, tāpat norāda, ka pēc nelielas atelpas sāks risināt sarunas par Sandi Ozoliņu un viņa lomu komandā nākamajā sezonā. Pieaugot konfliktam Ukrainā, Guntis Ulmanis, mediju spiediena dzīts, intervijā izsper frāzi, ka “lielas Krievijas agresijas rezultātā, Dinamo patur tiesības izstāties no KHL”.

7.Aprīlis

Savickis intervijā atzīst, ka esot plāns paturēt teju visus leģionārus, tomēr lielo Juri māc bažas par plāna īstenošanu, jo Dinamo nespējot ievērojami palielināt algas leģionāriem, savukārt citi KHL klubi to ir gatavi darīt.

18.Aprīlis

Savicka izteiktās bažas piepildās – zviedrs Mikaeils Telkvists (1,86  GAA, 92,9%) , atgriežas savā pirmajā profesionāļa klubā -SHL līgas Djurgardens. Paredzams, ka šis kļūs par pēdējo klubu Telkvista karjerā – līgums noslēgts uz 3 gadiem, kad tas beigsies Telkvistam jau būs 37, tāpat, bieži spēlētāji karjeru dodas noslēgt turpat kur to sākuši.

23.Aprīlis

Parādās pirmie jaunie līgumi. Dinamo paliek Arvīds Reķis (0+2) un Playoff sensācija Jakubs  Sedlāčeks (2,70,91%). Reķim līgums uz sezonu, kamēr Sedlačekam uz divām. Tāpat Sējējs paziņo, ka viņa lokā ir vairāki Latvijas izlases spēlētāji, tomēr Dinamo nespējot konkurēt ar citiem KHL klubiem, kas gatavi maksāt vairāk par izlases spēlētajiem, tiesa, parādās cerība , ka Dinamo atgriezīsies Masaļskis-Sējejam ritot ļoti nopietnas sarunas.

5.Maijs

Dinamo plāni sadrūp , kad komandu pamet 4 leģionāri, kuri pagājušajā sezonā deva lielu pienesumu komandai. Aizsargs Mets Robinsons (10+17) dodas uz Maskavas Dinamo – līgums uz 2 gadiem. Kails Vilsons (17+19) paraksta līgumu ar Doņeckas Donbass, tajā brīdī komanda vēl spēlēja KHL. Marsels Haščaks (6+7) dodas uz Habarovskas Amur, savukārt Pols Šekura (17+18) Rīgas Dinamo nomaina pret Minskas Dinamo. Patiesi žēl, ka Dinamo nespēj konkurēt ar citu KHL komandu piedāvājumiem, jo pagājušajā sezona bija viena no retajām, kurā Sējejs bija atradis patiesi labus leģionārus.

30.Maijs

Dinamo uz pārbaudes laiku iegūst čehu uzbrucēju Vladimiru Ružičku, kurš visu karjeru spēlējis vienā klubā – HC SLAVA Praha (pagājušajā sezonā 8+13). Līdz ar šo komandā sākt skanēt trauksmes zvani, jo visu maiju Dinamo nebija ieguvis nevienu spēlētāju, turklāt, nebija pat baumu ar ko cenšas vienoties Dinamo. Otrkārt, Dinamo nekad nav bijuši ārzemju spēlētāji uz pārbaudes laiku vēl pirms nometnes, turklāt šie spēlētāji ir vismaz nedaudz labāki nekā Ružička. Protams, pirms pagājušās sezonas Sedlačeks izskatījās ļoti bēdīgi, bet tomēr spēja parādīt labu sniegumu.

 

3.Jūnijs

Dinamo finanšu problēmas kļūst arvien uzkrītošākas, kad  komanda trim saviem pieredzējušiem spēlētājiem piedāvā kvalifikācijas līgumu un neko vairāk. Vienīgais, kurš to akceptē ir Bukarts(4+8), savukārt Meija3+4)(5vārti playoff) un Sotnieks(5+6) izvēlas nogaidīt.

Lai gan Meija un Sotnieks nespēlē pirmās vijoles, tie dara melno darbu, ko spēlējot var novērtēt. Paši spēlētāji to apzinās un tieši tādēļ kvalifikācijas līgumu neparaksta.

19 Jūnijs

Pēc divu nedēļu klusuma, Dinamo paziņo jaunumus. Šoreiz komanda vadība atzīst, ka ir problēmas ar finansējumu, jo vēl nav parakstīts līgums ar sponsoru. Tiesa, komanda paziņo ka jūnija beigās viss jau būs nokārtots un straujā tempā tiks iepirkti spēlētāji.

2.Jūlijs

Krievijas hokeja Federācijas prezidents Vladmiris Tretjaks intervijā ar aģentūru LETA norāda ka Latvijas valstij būu jābalsta Rīgas Dinamo, finansiāli protams. Šo tekstu var tulkot kā Tretjaka padomu Rīgas Dinamo meklēt alternatīvus ceļus, jo acīmredzot nauda Krievijā ir iestrēgusi.

9.Jūlijs

Laikraksts Diena ziņo, ka Dinamo esot panācis principiālu vienošanos ar Edgaru Masaļski(Slovākijas līga), kas zinot maijā izskanējušās ziņas, liekas ticami. Tiesa, šoreiz principālā vienošanās nozīmē nevis kādus sīkumus, bet gan vienkāršu naudas trūkumu. To vien pierāda fakts, ka Masaļskis trenējas ar komandu bez līguma. Tāpat Dienā paradās ziņas ka līgums netiks piedāvats Sašam Ņiživijam(2+11), Jēkabam Rēdliham(0+0) un Rodrigo Laviņam(0+1). Turpretim Dinamo interesējas par Kasparu Saulieti(VHL), Lauri Barajunu(Čehijas līga), Artūru Ozoliņu(VHL) un Jāni Ozoliņu(Francijas līga). Šie spēlētāji pievienojas Dinamo treniņprocesam.

14.Jūlijs

Signāls, ka Dinamo joprojām ir finanšu problēmas. Dinamo vienmēr ir noturējusi spēlētājus, kuri tik tikko pārsnieguši junioru vecumu, it ipaši tādus, kuri KHL “apsilda degunu” tikai pirmo sezonu. Tāpēc liels bija pa pārsteigums, kad tika paziņots ka uzbrucēji  Kuzmenkovs  un Begovs dodas prom uz VHL čempionvienību Saryarka. Dinamo nespēj noturēt pat Ex juniorus.

 15.Jūlijs

Artis Ābols paliek bez palīgiem. Ģirts Ankipāns, lai ietaupītu līdzekļus un meklētu jaunu treneri ir kļuvis par HK Rīga galveno treneri. Savukārt, pēc vairāku mēnešu ilgām spekulācijām, otrs trenera asistents, Viktors Ignatjevs ir devies uz Maskavu un ir kļuvis par Harija Vitoliņa asistentu. Līdz ar to Artis Ābols 2 nedēļas līdz pirmajai pārbaudes spēlei ir palicis bez asistentiem.

 

Kopsavilkums

Kad līdz pirmajai pārbaudes spēlei ir palicis tikai 2 nedēļas,  komandā ir liels haoss. Galvenais treneris ir bez asistentiem, komandai ir līgumi ar 11 spēlētājiem – Sedlāčeku, Sotnieku, Cibuļski, Bukartu, Dārziņu, Džeriņu, Indraši, Meiju, Skvorcovu, Hosu, Pavlovu. (1;2;8). Naudas komandai vēl nav, līdz ar to nav līgumi, tas gan netraucē trenēties vēl 14 spēlētajiem, kuriem nav līgumi. Šogad leģionārus varam negaidīt, vismaz tik lielā daudzumā kā pērn. Sasniegums būs jau tad ja komanda Dzelzceļa kausā atgādinās KHL komandu, gan pēc spēles, gan pēc sastāva.

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s