Dinamo leģionāri, kur viņi ir tagad?[5.daļa]

Jauna sezona, jauni spēlētāji, tajā skaitā arī leģionāri, bet kur ir palikuši vecie, 5.sezonas leģionāri? Par to šajā rakstā. (Šekura, Telkvists nav pieminēti)

Pirmā daļa- http://blogshokejam.wordpress.lv/2012/10/08/dinamo-legionari/

Otrā daļa- http://blogshokejam.wordpress.lv/2012/10/11/dinamo-legionari-kur-vini-ir-tagad2-dala/

Trešā daļa- http://blogshokejam.wordpress.lv/2012/11/19/dinamo-legionari-kur-vini-ir-tagad3-dala/

Ceturā daļa- http://blogshokejam.wordpress.lv/2012/12/04/dinamo-legionari-kur-vini-ir-tagad4-dala/

Metjū Karls

Kāds ieradās Rīgā?

Nevienam nav noslēpums, ka leģionāri-aizsargi Rīgā ir diezgan reta parādība. Tādēļ, jau tā lielās aizsargu konkureces dēļ aizsargam ir jābūt patiesi labam. Karls Rīgā tika gaidīts kā ripu metējs un piespēļu dalītājs. To arī vajadzētu gaidīt pēc viņa statistikas: 256 AHL spēlēs 49+146. Pirms AHL, četras sezonas Kvebekas junioru līgā (QMJHL), un tam visam klāt 3 spēles NHL. Tipisks Dinamo leģionāra-Ziemeļamerikāņa CV.

Ko paveica Rīgā?

No Karla tika gaidīts aptuveni tāds pats sniegums kādu šobrīd rāda Mets Robinsons, taču diemžēl ne tuvu tam: 35 spēlēs (3+2), taču kas patīkami, starp aizsargiem labākais +/- koificents(+2).

Ko dara pēc Rīgās? 

Kad bija skaidrs, ka Dinamo sezona ir norakstīta, Karls uz karstām pēdām tika pārdots NLA Ženēvas klubam.  Tur 20 spēlēs (ieskaitot play-off) Karls iekrāja 0+4.

Jaunajai sezonai sākoties pievienojās Zagrebas Medveščak, un šosezon turpina apgūt KHL āres. Zagrebā Karlam iet manāmi labāk nekā Rīgā: 13 spēlēs 2+7 (statistika uz 18.10)

Džeimijs Džonsons.

Kāds ieradās Rīgā?

4 sezonas OHL, 5 sezonas ECHL, 5 sezonas AHL, kā arī  viena sezona SM-Līga. Tas viss Džonsona kontā pirms ierašanās KHL. Pēc 4 gadiem OHL tā arī netika draftēts, un nolēma cīnīties par iekļūšanu NHL. Džonsons līdz NHL tā arī nenokļuva , bet nostiprinājās AHL, kur kopumā:  426 spēlēs 96+186.

Kā jau iepriekš minēju, spēlējis arī Somijā- 2008-2009. gada sezonā.

TPS Liiga 42 8 20 28

Ko paveica Rīgā?

Jau skatoties Džonsona kopēju statistiku jebkurā līgā, ir acīmredzams, ka Džonsons ir piespēļu dalītājs jeb T.S pleimeikers.  Savu spēju dalīt piespēlēs Džonsons lieliski pierādīja arī Rīgā.

 Dinamo Riga  KHL 52 8 14 22

Uz kopējā komandas (mazrezultatīvā) fonā nemaz tik slikti nav. Punktu ziņā ceturtais labākais komandā (Reg.sez).

Ko dara pēc Rīgas?

Devās atpakaļ uz AHL – noslēdza līgumu ar Vašingtonas Capitals fārmklubu Heršijas Bears. Septembra sākumā Džonsons atradījās Capitals treniņnometnē. Taču visai drīz tika nosūtīts atpakaļ uz AHL. Skatoties atpakaļ pagātnē, Džonsons 2009-10.gada sezonā pēc atgriešanās no Eiropas (Somijas) aizvadīja savu labāko AHL sezonu.

Grand Rapids Griffins   AHL 76 21 37  58

Taču šosezon, pagaidām 3 spēlēs bez punktiem.

Aleksandrs Žirū

Kāds ierādās Rīgā?

Pēc statistikas spriežot,  Žirū bija jākļūst par komandas uzbrukuma līderi. AHL MVP 2008/2009.gada sezonā. 48 spēles NHL, tiesa nevienā sezonā  NHL ne vairāk par 12 spēlēm. Protams, kā teju visi kanādas hokejisti spēlējis CHL (QMJHL),

AHL: 771 368 336 704
NHL: 48 6 6 12

Ko paveica Rīgā?

Žīru sezonu Rīgā var iedalīt divās daļās. Pirmā – laiks, kad galvenais treneris bija Peka. Otrā – kad par V.I kļuva Artis Ābols. Pekas laikā Žirū manāmi buksēja, taču kad pie stūres bija A.Ābols, Žirū sāka mest ripas vārtos. Lai gan pilnu sezonu Rīgā neizvadija, tik un tā dalīja labākā snaipera godu ar Mārtiņu Karsumu.

Kopā Rīgā:

Dinamo Riga KHL 47 16 5 21 

Ko dara pēc Rīgas?

Tāpat kā Karls, sezonas beigās , kad viss jau bija skaidrs, tik izīrēts/pārdots. Atšķirībā no Karla, juridiski Žirū tika izīrēts nevis pārdots, jo Aleksandram līgums ar Dinamo bija uz divām sezonām.   Šveicē spēlējot Kloten sastāvā, statistika nebija slikta.

 Kloten   NLA 4 3 2 5

Beidzoties sezonai, Žirū palika Šveicē. Tiesa, nu jau Ambrì-Piotta sastavā. Sezonas sākums izdevies diezgan labs:

 Ambrì-Piotta  NLA 15 6 6 12 

Robs Šremps

Kāds ieradās Rīgā?

Šremps Rīgā ieradās ar varenu  CV – draftēts pirmajā raundā. Spēlējis ASV U-20 izlasē. Kā teju visi, spēlejis CHL(OHL).  Lai gan draftēts pirmajā raundā, daudz (217 spēles) spēlejis AHL, tā arī NHL vairāk par 45 spēlēm vienā sezonā neizvadot. Pēc 5 gadiem laipojot starp NHL/AHL , Šremps, 2011/2012.gada sezonu aizvadīja Zviedrijas elitē, kur statistika ļoti laba.

MODO  SHL 55 19 22 41

AHL, un NHL statistika:

AHL: 217 47 125 172
NHL: 114 20 34 54

Ko paveica Rīgā?

Rīgā no Šrempa gaidīja lielas lietas. Taču vai nu Šrempam pietrūka motivācijas, vai arī viņš īsti neiekļāvas Pekas plānos, jo tika pirkts kā centrs, taču izrādījas ka centrā nav spēlējis veselu mūžību.   Šremps Dinamo rindās nospelēja 21 spēli, kurās izcēlās ar 1+5.  Tāpat arī Šremps paspēja uzspēlēt LM. Taču Šrempa aiziešana no Rīgas saistās ar skandālu. Šremps, uzreiz pēc Dinamo pamešanas,sociālajā tīklā Facebook nodevēja Guntis Galviņu par KHL gada žurku.  Diez vai Šrempam laiks Rīgā bija tas patīkamākais.

Ko dara pēc Rīgas?

Uzreiz pēc Rīgas, sezonas laikā atrada darbu Austrijas čempionātā, Zalcburgā, kas viņa līmenim bija daudz par zemu. To lieliski parāda arī statistika.

EC Salzburg  Austria 26 9 27 36

Šo sezonu Šremps aizvada Šveicē Zug vienībā, kur statistika apmierinoša.

Zug NLA 13 4 5 9

2 thoughts on “Dinamo leģionāri, kur viņi ir tagad?[5.daļa]

  1. kļūdu jūra… Gandrīz kā sportacentrs.com autoriem. VIņiem vēl būtu saprotams – jāieliek raksts pirms konkurentiem, iespējams, laika pārlasīšanainepietiek, bet tu nu gan varētu savu rakstu pārlasīt 😉

    Cepuri nost par faktoloģiju rakstā – ĻOTI interesants! Ja vēl nebūtu uzkrītošo drukas kļūdu, noteikti šo varētu likt sporta avīze + sadaļā, jo šis ir krietni saturiskāks par daļu no maksas satura Sporta Avīze +

    Veiksmi autoram 😉

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s