Kurš spēlēs Sočos? Salīdzinājums ar vasaru.

2013. gada vasaras vidū, pirms visa lielā olimpiskā hokeja trakuma, es izteicu savus pieņēmumus par to, kas būs tie 25 spēlētāji, kuri 2014. gada februārī kāps uz olimpiskā ledus.

Raksts bija divās daļās. Pirmā daļa par uzbrucējiem lasāma šeit,  bet otrā daļa par aizsargiem,vārstargiem šeit.

Sākotnēji likās, ka pārsteigumu nebūs, tomēr pēc sastāva nosaukšanas šādi tādi pārsteigumi radās. Par to kā piepildījās manas jūlijā izteiktās prognozes, lasiet šajā rakstā.

P.S Spēlētāji ierindoti tādās pozīcijās kā tas bija jūlijā.

Kreisās malas uzbrucēji.

Jūlijā – Lauris Dārziņš (komanda jūlijā – Traktor), Mārtiņš Karsums (Maskavas Dinamo), Rolands Ķēniņš (ZSC,NLA), Roberts Jekimovs (Ilves, SM-Ligga), Aleksandrs Ņiživijs (Rīgas Dinamo)

Olimpiskais sastāvs – Lauris Dārziņš (komanda pašlaik-Rīgas Dinamo), Mārtiņš Karsums (Maskavas Dinamo), Ronalds Ķēniņš (ZSC, NLA), Koba Jass (Bili Tygri Liberec, Čehija) 

Uzbrukuma līderu vidū bez pārsteigumiem. Karsums šogad aizvada labu sezonu Maskavas Dinamo rindās un būs izlases uzbrukuma līderis. Diemžēl Laurim Dārziņam šī sezona nav no tām labākajām. Lai gan jūlijā minēju, ka kluba maiņa Laurim nāks tikai par labu, šobrīd atskatoties var redzēt, ka nenāca gan. Traktor rindās tikai 19 spēles un seši punkti, turklāt visam pa vidu savainojums.  Taču kopš Dārziņš ir Dinamo, viņš palēnām ir sācis atgūt savu ritmu. Cerēsim, ka tas palīdzēs Laurim Olimpiādē. Kļūdijos es arī par Robertu Jekimovu. Jūlijā izteicu pieņēmumu, ka par spīti tam, ka punktu ziņā PČ 2013 bija neizdevies priekš Jekimova, viņš tāpat dosies uz Sočiem, jo atzīstami splēlē Somijā. Tomēr, šī sezona Jekimovam nav spoža – tikai 10 punkti 30 spēlēs, turklāt Roberts uz 2 spēlēm ticis izīrēts somu otrās līgas komandai. Tikmēr ceturtajā maiņā, ja vispār tiks uz ledus, spēlēs Koba Jass. Nav šaubu, ka šads spēlētājs kā Koba, kurš spēj būt aktīvs atpūtinot līderus vai izprovocēt kādu momentu, lai iekustinātu spēli, ir vajadzīgs, bet vai šāds spēlētajs ir vajadzīgs Olimpiādē?

Centri.

Julijā – Jānis Sprukts (bez kluba), Zemgus Girgensons (Buffalo Sabres sistēma), Andris Džeriņš (Dinamo Rīga), Vitālijs Pavlovs (Dinamo Rīga), Armands Bērziņš (bez kluba), Aleksejs Širokovs (Red Ice, NLB)

Olimpiskais sastāvs – Zemgus Girgensons (Buffalo Sabres , NHL), Jānis Sprukts ( Jaroslavļas Lokomotiv), Armands Bērziņš (Beibarys Atyrau, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krefeld Pinguin, DEL), Vitālijs Pavlovs (Dinamo Riga) 

Vasaras vidū ar centriem bija diezgan lielas problēmas. Spruktam nebija līguma, Girgensons laipoja starp NHL un AHL, un bija bažas, ka nespējot nostirpināties NHL Grigensons spēlētu AHL un tādējādi netiktu pie spēlēšanas Sočos. Tāpat trūka kvalitatīva otrās/trešās maiņas centra. Bērziņš spēlēja/spēlē zemā līmeni, Pavlovs vēl nebija nostiprinājies Dinamo, turklāt vairāk bija malējais uzbrucējs, Širokovs nebija pārliecinošs PČ. Tomēr nu situācija ir uzlabojusies, – Girgensons ir  kļuvis par kārtīgu NHL rūkiju, Sprukts ir atradis klubu un izveseļojies no savainojuma, un cenšas atgūt spēles garšu. Otrās/trešās maiņas centrs tika atrasts Herberta Vasiļjeva personā. Šī izvēle nāca kā pārsteigums – Vasiļjevs ir dubultpilsonis, tadēļ izlasē spēlēt īsti nevarēja, taču nu, kad likumi ir kārtībā, Vasiļjevs droši var vilkt mugurā Latvijas izlases kreklu. Ceturtās maiņas centrs būs Armands Bērziņš, savukārt Pavlovs visdrīzāk spēlēs pa malu.

Labās malas uzbrucēji.

Julijā – Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv), Miks Indrašis (Rīgas Dinamo), Kaspars Daugaviņs (bez kluba), Gints Meija (Dinamo Rīga), Mārtiņš Cipulis (Dinamo Rīga)

Olimpiskais sastāvs – Miķelis Rēdlihs (Lokomotiv), Miks Indrašis (Rīgas Dinamo), Kaspars Daugaviņš (Genève-Servette,NLA), Mārtiņs Cipulis (Rīgas Dinamo), Juris Štāls (HK SKP Poprad, Slovākia)

Jūlijā šķita, ka problēmu ar labo malu nav, vienīgais Daugaviņam nebija līguma. Uz doto brīdi viss ir +/- labi. Vienīgais Miķelim sezona iznākusi pašķidra. Viņu izlases līdera godā aizvietos Daugaviņš, kam Šveicē zverīga sezona ar 39 spēlēs nopelnītu 31 punktu. Paredzams, ka Štāls ar Cipuli ieņems vietas trešajā/ceturtajā maiņā.

Aizsargi.

Julijā/Olimpiskais sastāvs – Georgijs Pujacs (bez kluba/Rīgas Dinamo), Krišjanis Rēdlihs (Rīgas Dinamo), Artūrs Kulda (bez kluba/Ufas Saluvat Ulajev), Oskars Bārtulis (Doņeckas Donbass), Sandis Ozoliņš (Rīgas Dinamo), Kristaps Sotnieks( Rīgas Dinamo), Arvīds Reķis (Rīgas Dinamo), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA)

Ar aizsargiem vasaras vidū trāpīju desmitiniekā, bez izmaiņām. Aizsardzība, kā jau ierasts ir Latvijas izlases balsts jeb stūrakmens.

Vārtstargi.

Julijā – Edgars Masaļskis (bez kluba), Kristers Gudļevskis (vēl ir līgums ar Dinamo), Māris Jučers (Dinamo sistēma), Ervīns Muštukovs (Esbjerg, Dānija) 

Olimpiskais sastāvs – Kristers Gudļevskis(Syracuse Crunch,AHL), Edgars Masaļskis( HK SKP Poprad,Slovākija), Ervīns Muštukovs (Ersbjerg,Dānija)

Ar vārstargiem situācija jūlijā un tagad, diži neatšķiras. Masaļskis tik tikko dabūjis klubu, un vēl pa īstam nav iespēlējies, Gudļevskis būs pirmais vārstargs Sočos. Par to lieciena kaut vai tas, ka Gudļevskis nostiprinājies kā sava AHL kluba pamatvārstargs. Vasarā bija šaubas par trešo vārstargu, Jučeram joprojām nav nopietnas spēļu prakses, tāpēc Muštukovs acīmredzami ir labāks kandidāts.

Kopsavilkums.

Vēlos piebilst, ka puišiem ir galvenais apliecināt sev, ka viņi ir hokejisti – olimpieši, to arī novēlu.

3 thoughts on “Kurš spēlēs Sočos? Salīdzinājums ar vasaru.

    • Paldies par pamanītajām kļūdām, izlabošu.

      Nē, Vasarā nevarēju konkrēti progonzēt kurš būs trešais tāpēc liku abus, tas tāpēc ka būtībā trešais vārstargs , īsos turnīros kā Olimpiāde, nav svarīgs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s