Kurš spēlēs Sočos?|Otrā daļa.

Pirmā daļa šeit.

Šoreiz par aizsargiem un vārtsargiem.

Aizsargi. (iekavās rakstīts, kur uzsāks nākamo sezonu)

Grigorijs Pujacs (bez kluba) – Krišjānis Rēdlihs (Dinamo Rīga, KHL)

Pujacam iepriekšējais PČ beidzās īsti nesācies, jau otrajā mačā Pujacs (attēlā) saņēma ripu sejā, kas noveda pie smadzeņu satricinājuma. Arī starpsezona nebija īsti veiksmīga. Diezgan negaidīti sadarbību ar Pujacu nolēma beigt Omskas Avangard. Pirms nedēļas presē parādījās ziņas, ka Pujacs apsver iespēju atgriezties Dinamo. Krišjānis Rēdlihs ir viens no retajiem, kurš burtiski nekad neatsaka izlasei. Rēdlihs vecākais joprojām turpina spēlēt Dinamo, kurā atrodas no kluba pirmās dienas.

Artūrs Kulda (bez kluba) – Oskars Bārtulis (Donbass, Doņecka, KHL)

Kulda (attēlā pa kreisi), ir nonācis neērtā situācijā saistībā ar klubu. Vinipegas Jets Kuldam piedāvāja kvalifikācijas līgumu, taču ir skaidrs , ka pieņemot šo piedāvājumu Kulda atkal tiks marinēts, un netiks sastāvā, par spīti visiem tekstiem (”Mēs ar viņu rēķināmies kā pamatsastāva spēlētāju”, ”Viņš ir daļa no mūsu komandas” utt.). Ir skaidrs, ka Kulda ir gatavs spēlēt NHL regulāri, taču Vinipega nav īstā komanda, lielās aizsargu pārpilnības dēļ. Tādēļ  nebūs pārsteigums, ja nākošajā sezonā Kulda atgriezīsies Eiropā. Runājot par izlasi, Kulda ir vienmēr gatavs palīdzēt. Savukārt Oskars Bārtulis, kurš pagājušajā sezonā atgriezās Eiropā pēc 8 gadu pārtraukuma, turpinās spēlēt Ukrainā, Doņeckas Donbass sastāvā. Bārtulis izlasei palīdzējā izcīnīt vietu Soču OS, taču PČ nespēlēja savainojuma  dēļ.

Sandis Ozoliņš (Dinamo Rīga, KHL) – Kristaps Sotnieks (Dinamo Rīga, KHL) 

Nav zināms vai pats Ozoliņš (attēlā) grib aizbraukt uz Sočiem, droši vien Sandis pats vēl nav pieņēmis lēmumu, bet tomēr, 2006.gadā aizejot no izlases, atgriezās pēc 7 gadiem, lai palīdzētu iekļūt OS. Pienesums šoreiz nebija rezultativitātes punktos, bet gan ģērbtuvē un situācijās, kad nepieciešams savākt komandu. Sandis sezonu uzsāks Dinamo rindās, un atkarībā no snieguma un savainojumiem būs skaidrs, vai Ozoliņš būs Sočos vai nē. Nu jau izlases stabilā aizsardzības vērtība Kristaps Sotnieks turpinās spēlēt Rīgā. Sotnieks arī ir viens no tiem, kurš izlasei brauc palīdzēt teju jebkurā momentā.

Arvīds Reķis (Dinamo Rīga, KHL) – Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA)

Veterāns Reķis, kurš spēlē tiešo aizsardzības hokeju turpinās spēlēt Rīgas Dinamo. Reķis piedalījās OS kvalifikācijā, bet nespēlēja PČ 2013. Savukārt Freibergs uz izlasi tika aicināts teju pēdējā brīdi pirms PČ, kad trūka aizsargu. Freibergs, šosezon aizvadīja tikai 8 spēlēs, jo izcieta 33 spēļu diskvalifikāciju NCAA, jo 33 spēlēs bija spēlējis Dinamo Juniors(2009-10). Freibergs izlasē nepazuda, tieši otrādi, likās, ka spēlē tur jau mūžību. Protams, ka O-Spēlēs Freibergam trūktu pieredzes, bet tomēr viņa kandidatūru nevajadzētu ignorēt.

Vārtsargi.

Kristers Gudļevskis (līgums ar Dinamo Rīga, KHL, bet iespējams dosies uz Ziemeļameriku)

Edgars Masaļskis (bez kluba)

Māris Jučers (bez kluba)/Ervīns Muštukovs

PČ 2013 diezgan radikāli sajauca kopskatu Latvijas vārtsargu ainā.  Masaļska raušanās par spīti savainojumam neatmaksājās. Jučera pilnīgais fiasko pret Krieviju (6 vārti), kā arī Gudļevska pārsteidzošais sniegums PČ otrajā pusē.  Aftermatch pēc PČ 2013 – Gudļevskis kļūst par augstāk draftēto Latvijas vārtsargu (124 nr.), Masaļskis joprojām sēž bez līguma. Jučers vairs nav Dinamo plānos. Pirms OS Gudļevskim jāpierāda, ka PČ sniegums nebija sakritība. Savukārt, Masaļskim jāpierāda, ka viņš var spēlēt tāpat kā OS kvalifikācijā, un joprojām ir Latvijas labākais vārtsargs. Kā trešā vārtsarga kandidātu derētu izskatīt Ervīnu Muštukovu, kurš jau bija trešais vārtsargs OS kvalifikācijā. Ņemot vēra, ka Jučeram spēļu prakses nav bijis pārāk daudz, ir tomēr labāk, ka vārtsargam ir regulāra spēļu prakse (Muštukovs).

2 thoughts on “Kurš spēlēs Sočos?|Otrā daļa.

  1. Autors nav piestrādājis… Krīt acīs Jučera noniecināšana pret krieviem… Jo Jučers tikai 4 ripas kasīja ārā no vartu tīkla pārejas sakrita Masaļskim… Ja raksta šadu blogu un publicē ir nepieciešams tomēr piestrādāt nevis kep lep un gatavs… Rodas maz ticamība pārējiem statiem…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s