Kurš spēlēs Sočos?[uzbrucēji]

2014 .gads ir Olimpiskais gads. Tā kā olimpiāde norisināsies Krievijā, hokejam tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Vairākas izlases jau ir izveidojušas paplašināto kandidātu sarakstus. Latvijas izlase vēl nesteidzas, tādēļ es šājā rakstā prognozēšu, kuri spēlētāji spēlēs Sočos.

Kreisās malas uzbrucēji (iekavās, kur uzsāks 2013/14 gada sezonu)

Lauris Dārziņš (Traktor, KHL)

Mārtiņš Karsums (Dinamo Maskava, KHL )

Rolands Ķēniņš (ZSC,NLA)

Roberts Jekimovs (Ilves,SM-liga)

Aleksandrs Ņiživijs (Dinamo Rīga,KHL)

Lauris Dārziņš pēc ļoti labi nospēlētā PČ, Sočos būtu spējīgs uzņemties līdera lomu uzbrukumā, kā arī ģērbtuvē, turklāt pašam Laurim palīdzēs komandas nomaiņa (no AK Bars uz Traktor). Karsums izlasē nebija spēlējis kopš 2010.gada, līdz atgriezās šogad Olimpiskajā kvalifikācijā. Tiesa, Karsums atkal izlaida šīgada PČ. Ķēniņš, kuru nu jau var uzskatīt par stabilu izlases vērtību, šovasar devās/dosies uz Kanādu, atrādīties diviem NHL klubiem – Vankūveras ”Canucks” un Vinipegas ”Jets”, tāpat Ķēniņš ir nostiprinājies Šveicē -Z SC vienībā . Robertam Jekimovam pagājušais PČ nebija pārāk veiksmīgs  -tikai viens punkts(vārti) 7 spēlēs, taču Jekimovs atzīstami spēlē Somijā, kur spēlēs arī nākamsezon. Lielākā neskaidrība ir ar Aleksandru Ņiživiju, kurš nākamsezon atgriezīsies Rigas Dinamo.  Ņiživijs, kurš jau bija atvadījies no izlases, atgriezās, lai palīdzētu izlasei kvalificēties Olimpiskajām spēlēm, taču PČ nespēlēja. Visdrīzāk, ka Ņiživijs,būs gatavs braukt uz Sočiem. Kopumā, izlasei ar kreisās malas uzbrucējiem problēmu nav.

Centri

Jānis Sprukts (bez kluba)

Zemgus Girgensons (Buffalo Sabres sistēma)

Andris Džeriņš (Dinamo Rīga,KHL)

Armands Bērziņš (bez Kluba)

Vitālijs Pavlovs (Dinamo Rīga, KHL)

Aleksejs Širokovs (Red Ice, NLB)

Jānis Sprukts, PČ 2013 vairāk izcēlās kā ieroču pienesējs snaiperim Dārziņam, – kopā 7 spēlēs 6 punkti(1+5), taču tagad, laikā kad teju lielākā daļa komandu Eiropā ir sākušas gatavoties jaunajai sezonai Jānis Sprukts ir bez kluba.  Lai gan pagājušajā vasarā tika noslēgts līgums ar CSKA uz trīs gadiem, Maskavas klubu neapmierināja Sprukta sniegums, un Jānim tika izrakstīta vilka pase. Zemgus Girgensons, kurš ir augstāk draftētais latvietis NHL, šovasar ļoti izcēlies Sabres jauno talantu nometnē. Nometnes dalībnieku officiālajā mačā  Girgensonam 1+2. Apskatnieki jau burtiski par 100 % apgalvo, ka Girgensonam ir vieta Sabres sastāvā. Dzīvosim, redzēsim. Tomēr Girgensonam vissvarīgākā būs lielā pirmsezonas nometne septembrī, kur sevi būs vēlreiz jāpierāda , šoreiz pret NHL večiem. Armands Bērziņš, kuram iepriekšējais PČ nebija labākais karjerā, arī atrodas bez kluba. Iepriekšējo sezonu Bērziņš aizvadīja Ukrainā.  Mūžīgais jaunais un perspektīvais Andris Džeriņš bija viens no retajiem Rīgas Dinamiešiem, kurš spēlēja PČ 2013. PČ Džeriņš izcēlās ar 2 rezultatīvām piespēlēm. Pagājušajā sezonā Džeriņš Dinamo rindās ievērojami progresēja (8+9). Ja progress neapstāsies, izlasei būs produktīvs otrās/trešās maiņas centrs. Vitālijs Pavlovs pēc PČ debijas pagarinājis līgumu ar Dinamo. Ja Pavlovs nevarēs iekļauties sastāvā Rīgā, ļoti iespējama īre.,kā tas notika pagājušajā sezonā, kad Pavlovs diezgan pamatīgi atvērās somu Jokipojat (8+10) 22 spēlēs. Širokovam PČ 2013 nebija veiksmīgs – pilnīgi bez punktiem. Izskatās, ka Širokovs ir nostiprinājies Šveicē, tiesa pēc spēka otrajā līgā. Kopumā skatoties Latvijas izlasei ir palielas problēmas ar centriem.

Labās malas uzbrucēji

Miķelis Rēdlihs (Lokomotiv,KHL)

Miks Indrašis (Dinamo Rīga,KHL)

Kaspars Daugaviņš( bez kluba)

Gints Meija (Dinamo Rīga, KHL)

Mārtiņš Cipulis (Dinamo Rīga, KHL)

 

Miķelim iepriekšējā sezona bija teju katastrofāla, tikai 7 punkti Lokomotiv sastāvā, kā arī izlasē izlaists PČ. Bet par spīti mazai rezultativitātei, Rēdlihs nākamo sezonu uzsāks Lokomotiv sastāvā. Miks Indrašis jau otro gadu pēc kārtas vasarā atrādās NHL klubiem. Šogad kopā ar Ķēniņu  Vankūverā Indrašis būs 2013/14 gada sezonas Rīgas Dinamo uzbrukuma līderis. Daugaviņš, kurš šogad aizcīnijās līdz Stenlija finālam, kļūstot par fināla pirmās spēles antivaroni, atrodas bez kluba, pagaidām nekas neliecina, ka Daugaviņš turpinās apgūt Ziemeļameriku.  Mārtiņš Cipulis, pēc sezonas pārtraukuma atgriezies Rigas Dinamo rindās. Cipulim paredzēta vieta otrajā maiņā.

3 thoughts on “Kurš spēlēs Sočos?[uzbrucēji]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s