Latvijas Olimpiskā hokeja izlase – ceturtā pieredzējušākā Sočos.

Pavisam drīz tiks dots starts Soču olimpiskajām spēlēm, un līdz ar to Olimpiskajam hokeja turnīram. Latvijas hokeja izlasei šīs būs jau 4 Olimpiskās spēles pēc kārtas. Tādēļ rodas jautājums, cik pieredzējusi ir Latvijas izlase starp citām izlasēm?

Saskaitam kopā, cik Olimpiskās hokeja spēles ir aizvadījuši izlases dalībnieki un iegūstam kopējo maču skaitu, ko Olimpisko spēļu ietvaros ir aizvadījuši Latvijas izlases hokejisti.

Olimpiskās pieredzes ziņā Latvija ar 97 kopējām spēlēm ir ceturtajā vietā, un atpaliek no Slovākijas (140), Somijas (139) un  Čehijas (116).  Mazākā pieredze, protams, ir Slovēnijai.

Kopējā tabula.

 1. Slovākija – 140

 2. Somija – 139

 3. Čehija – 116

 4. Latvija – 97

 5. Krievija – 95

 6. Zviedrija – 92

 7. Šveice – 92

 8. Kanāda – 89

 9. ASV- 72

 10. Norvēģija -40

 11. Austrija – 28

 12. Slovēnija – 0.

Nedaudz vēl par Latvijas izlases pieredzi.

Izlasē ir 11 spēlētāji, kuri nav aizvadījuši spēli Olimpiādē – Ervīns Muštukovs, Ronalds Ķēniņš, Koba Jass, Zemgus Girgensons,Vitālijs Pavlovs, Juris Štāls, Miks Indrašis, Ralfs Freibergs, Kristers Gudļevskis, Artūrs Kulda.

Izlasē ir viens spelētājs, kurš ir bijs uz ledus Soltleiksitijā 2002. gadā – Sandis Ozoliņš. Izlasē ir 9 spēlētāji, kuri spēlēja Turinā 2006. gadā – Sandis Ozoliņš, Mārtiņš Cipulis, Armands Bērziņš, Miķelis un Krišjānis Rēdlihi, Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis, Herberts Vasiļjevs, Edgars Masaļskis (bija arī sastāvā Soltleiksitijā, bet nevienu spēli tā arī neaizvadīja). Kā arī seši spēlētāji, kuri debitēja uz olimpiskā ledus Vankūverā – Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts, Kristaps Sotnieks, Kaspars Daugaviņš, Oskars Bārtulis.

Uz ko norāda šī pieredze?

Uz laukuma šai pieredzei nozīme ir minimāla, zināms, ka visas lielās izlases pulcē svaigākos un meistarīgākos hokejistus dotājā brīdī, tādēļ nav jabrīnās, kādēļ ASV izlasei pieredze ir tikai 72 spēles. Šī pieredze lieliski parāda mūsu vietu hokeja hierarhijā, to ka mēs esam stabila vidusmēra komanda pasaulē, un ik gadus spējam rotēt savu sastāvu un veiksmīgi izvairīties no straujas paaudžu maiņas. Šī pieredze arī parāda, ka mēs nebūt neesam sliktāki par piemēram, Šveici, un veiksmīgu sakritību gadījumā, varam paveikt ko lielu. To arī novēlu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s