Čikāgas Blackhawks 2010 un 2013. (Uzbrucēji)

Chicago Blackhawks nupat kļuvusi par 2013 gada Stenlija kausa čempioni. Ar uzvaras vārtiem,tikai 58 sekundes līdz spēles beigām, izcēlās Deivs Bollends (spiežot uz bildes atvērsies video) Blackhawks šis ir otrais Stenlija kauss četros gados- iepriekš kauss izcīnīts 2010 gadā.

Šajā rakstā salīdzināšu šis abas komandas. Blackhawks 2010, un Blackhawks 2013.

Pēc  2010 gada sezonas, komandai bija grūti iekļauties zem algu griestiem nākamajai sezonai. Tādēļ lielai daļai uzvaras kaldinātāju  nācās komandu pamest.

P.S 2010 gada maiņas ņemtas no konferences fināla pēdējās spēles.

Blackhawks 2010 

Pirmā maiņa

Dustins Baflins-Džonatans Teivzs-Patriks Keins

Ko paveica Play-off?

Rezultatīvākā maiņa visā play-of, taču finālā Flyers atrada pretindi , un pirmās maiņas rezultativitāte samazinājās,taču tas netraucēja  Teivzam ieguva Conn Smythe trophy, kā play-off MVP. Keins ,daudz neatpalika -tikai par vienu punktu mazāk nekā Teivzam(28 ;29 punkti), taču guva uzvaras vārtus sestās spēles papildlaikā.  Baflins ,kopā ar Patriku Šārpu dalīja rezultatīvākā play-off snaipera godu(11 vārti).Jāātzīst,ka lai gan Baflins līgā ienāca kā spēka uzbrucējs,viņa īstā pozīcija ir aizsardzībā.

Kas notika pēc tam?

Ar Teivzu un Keinu jau 2009 gada decembrī tika noslēgti divi identiski līgumi par 6.3 miljoniem $ līdz 15-16 sezonas beigām. Līgums pēc sezonas beidzās Baflinam taču nauda netika atrasta , un spēlētājs kopā ar Benu Ēgeru,Brentu Sopelu,un tolaik jauniņo Akimu Aliu , tika aizmainīts uz Atlantu(tagad Jets). Pretī Čikāga saņēma veterānu Mārtiju Rīsoneru, prospektus-Džeremiju Morinu,Džouiju Krabu, kā arī divas drafta izvēles(Kevins Heijs,Džastins Holls). Baflinam Atlanatā veicās ļoti labi. Īpaši jāizceļ 10-11 gada sezona kad , Bafflins guva 20 vārtus(labākais līgā starp aizsargiem) un devās laukumā All-Star spēlē.

Otrā maiņa

Tomass Kopeckis-Patriks Šārps-Marians Hossa

Ko paveica play-off?

Fināla rezultatīvākā maiņa. Brīdī, kad Flyers samazināja pirmās maiņas rezultativitāti , atvērās otrā maiņa.  Kopumā play-off – Šārps dalīja rezultatīvākā snaipera godu ar Bafflinu (11 vārti) un kopā bija 3 rezultatīvākais. Hosa ar 15 punktiem bija 7 rezultatīvākais.  Kopeckis ar punktiem neizcēlās- tikai 6 punkti. Taču guva uzvaras vārtus pirmajā fināla spēlē.

Kas notika pēc tam?

Hosa , jau 2009 gada vasarā pārejot no Red Wings , un Black hawks noslēdza līgumu līdz 20-21 sezonai. Par vidējo summu 5.225 miljoni $.

Šārpam bija spēkā līgums līdz 11-12 sezonas beigām. Kurš vēlāk tika pagarināts līdz 16-17 gada sezonai. Tādēļ par Top-6 uzbrucējiem Čikāgai nebija jāsatraucas.  Kopeckim arī bija spēkā līgums,tiesa tikai līdz 10-11 gada sezonai.

Pēc kausa izcīnīšanas, nakamā,10-11 gada sezona , bija labākā karierā, Patrikam Šārpam(34+37) un Tomasam Kopeckim(15+27).

Trešā maiņa

Endrjū Lads-Deivs Bollands-Kriss Vesrstīgs. 

Ko paveica play-off?

Pildīja tā saukto, secundary scoring lomu. Nebija pirmie metēji, taču darbu padarīja.

No trim visrezultatīvākais ir Bollands (8+8) (komandas 6. rezultatīvākais play-off)    Verstīgam statistika arī nav slikta(6+8) (8.rezultatīvākais)

Lads- 3+3(13 rezultatīvākais) .

Kas notika pēc tam?

Vadība jau gribēja paturēt, taču nauda.  Bollands jau 2009 gada vasarā bija ticis pie jauna , 5 gadu līguma( līdz 13-14) .

Lads, kuram tas jau bija otrais Stenlija kauss(pirmais kopā ar Karolinu 2006 gadā)  pirmajā jūlijā, tika aizmainīts uz Atlantu, kur arī noslēdza līgumu. Pret šīm tiesībām noslēgt līgumu Čikāga saņēma krievu aizsargu Ivanu Visņevski, kurš tā arī Blackhawks kreklā uz ledus neizgāja, un otrās kārtas drafta izvēli. Šogad Lads Winipegā bija rezultatīvākais spēlētājs(18+28)

Verstīga gadījums gan bija nedaudz citādāks. Triju miljonu vērtais līgums vēl bija spēkā līdz 11-12 sezonas beigām, taču komandai nācās no Verstīga atbrīvoties, kā rezultātā Verstīgs,kopā ar Bilu Svetu(Lī Sveta brālis) nonāca Toronto vienībā. Pretī Blackhawks saņēma tagadējo sastāva vērtību Viktoru Stalbergu, kā arī prospektus Krisu DiDomenikio, un Filipu Paradi, kuri tā arī līdz spēlēšanai Blackhawks nenonāca, un nu jau vairs pat neatrodas Čikāgas kluba sistēmā. Tikmēr Verstīgs , 12-13 aizvadīja savu rezultatīvāko sezonu, un kļuva par Floridas Pantēru 3 rezultatīvāko spēlētāju (23+31)

Ceturtā maiņa

Bens Ēgers-Džons Maddens-Trojs Brouvers

Ko Paveica Play-off?

Darīja Ceturtās maiņas darbu-neitralizēja pretinieku, arī īpašu rezultativitāti neizceļoties.

Rezultatīvākais no tirm- Brouvers (4+4) ,   Bens Ēgers izcēlās ar 1+2.   Veterāns Maddens,kam tas jau bija 3 Stenlija Kauss izcēlās tikai ar 1+1.

Kas notika pēc tam?

No šīs maiņas nākamo sezonu Čikāgā uzsāka tikai Brouvers. Maddens kā brīvais aģents pievienojās Wild. Ēgers kopā ar Baflinu un pārējiem tika aizmainīts uz Atlantu.

Čikāgas Blackhawks 2013

Pirmā maiņa

Brajens Bikels- Džonatans Teivzs-Patriks Keins

Ko paveica play-off?

Galvenā uzbrukuma maiņa,kas izdarīja ļoti daudz lai komanda būtu tur kur tā ir tagad. Conn Smythe balva šoreiz tiek Keinam ar 19 punktiem 24 spēlēs. Īpaši jāuzteic Brajens Bikels, kas play-off pamatīgi atvērās. 23 spēlēs 17 punkti. Lai gan Bikelam šis, kā jau visai maiņai ir otrais Stenlija kauss, šis ir pirmais, ko viņš ir izcīnījis pilnvērtīgi spēlējot play-off. 10. gadā play-off tikai 4 spēles. Tāpat var uzteikt Teivzu, kas 6 .spēlē , laukumā devās savainots.

Kas būs tālāk?

Keinam, un Teivzam vēl līgumi ir spēkā, un vēl šo sezonu komandas vadība par to var neuztraukties. Taču interesanta situācija ir ar Brajenu Bikelu,kam līgums beidzas  šovasar. Ņemot vērā play-off sniegumu, Bikkels noteikti pieprasīs daudz lielāku summu par pašreizējajiem 600 tūkstošiem $.

Otrā maiņa

Patriks Šārps- Mihails Hanzus-Marians Hosa

Ko paveica play-off?

Lai gan šoreiz rezultativitāte nebija tik augsta , taču tomēr šī maiņa pienesa svarīgus vārtus. Šārps un Hossa ar 16 punktiem atrodas 3 un 4 vietā rezultativitātes tabulā. Īpaši jāuzteic Hossa ,  kas spēlēja ar traumu.

Kas notiks tālāk?

Kā jau rakstīju, Hosam un Šārpam ir noslēgti ilgtermiņa līgumi. Taču Slovākam Hanzusam , kam līgums beidzas vasarā vieta sastāvā var neatrasties. Prioritāte ,tomēr būs Bikella nosargāšana, un ņemot vērā ka vietas zem algu griestiem nav daudz , slovākam var nākties arī aiziet.

Trešā maiņa

Brendans Sāds-Deivs Bollands-Endrjū Šāvs

Ātrākā un enerģiskā maiņa.Šī maiņa kļuva par varoņiem sestajā spēlē, kad Endrju Šāvs spēles laikā ar ripu dabūja pa seju bet turpināja spēlēt. Un Protams, Bollanda uzvaras vārti mazāk kā minūti līdz spēles beigām. Šāvam šī ir tikai otrā , NHL sezona kurā viņš aizvadījis vairāk par 35 spēlēm, un pirmā pilnvērtīgā play-off sezona. Kopumā Šāvs ir 9 rezultatīvākais ar 5+4.  Arī debitants Sāds nepazuda – 1+5 .

Kas notiks tālāk?

Šāvam un Sādam joprojām ir spēkā Entry-level līgums. Taču Bollands jau nākamgad būs brīvais aģents.

Ceturtā maiņa

Viktors Stālbergs-Markuss Krūgers-Maikls Frolīks 

Aktīva ceturtā maiņa, kas nav tendēta uz rezultātu.  Spēlē arī mazākumā. Mazākumu play-off var uzslavēt.(90 %)

No šiem trim rezūltatīvākais ir Frolīks(3+7),viņš arī ir 8 rezultatīvākais.   Kā nākamais no maiņas seko Krūgers ar(3+2)

Kas notiks tālāk?

Līgumi beidzas Krūgeram, un Stālbergam. Visdrīzāk tie tiks pagarināti, jo nav nekādi lielie.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s