NHL Lokauta pēdas KHL laukumos.(16.10) [1.daļa]

NHL lokauts notiek jau 1 mēnesi, sarunas turpinās, bet pa to laiku jau atceltas pirmā regulārā spēles. Tāpēc NHL spēlētāji meklē darbu Eiropā, šoreiz tieši par KHL.

Raksts domāts lai parādītu kādi tieši Hokejisti Lokautu pavada KHL, bez īpaši daudz komentāriem.

Kazaņas AK Bars atpakaļ Pie sevis dabūjis Moteriālas Kaneidiens aizsargu Alekseju Emeļinu, Kurš pēc 1 sezonas NHL, uz lokauta laiku atgriezies KHL . Līgums noslēgts 13 oktobrī

Mitišču Atlant vienība lokauta laikā papildinājusies ar NHL vēl nenostiprinājušos vārtsargu: Antonu Hudobinu (Boston Burins) NHL 7 spēles, vēl arī Minesotas WILD sastāvā. Statistika uz 14 oktobri:

8 spēlēs 2.77 .918

Līgums noslēgts 21 septembrī

Omskas Avangard jau izmantojuši 2 no 3 iespējam nolīgt NHL spēlētājus uz lokauta laiku, kā pirmais tika nolīgts kanādiešu uzbrucējs Endrjū Lads(Vinipegas Jets), tomēr jau nākamajā dienā līgums tika lauzts, jo kanādietim sieva ir stāvokli, un pēc paša Endrjū vārdiem: es nedrīkstu viņu tagad pamest. Aizstājējs tika atrasts Sergeja Konsticina personā(Našvilles Predators), pagaidām 2 spēles 2 goli un viena piespēle.(statistika uz 14 oktobri) Līgums noslēgts 7 oktobrī.

Turpinājuma Omskas vienība papildinājās aizsardzībā, ar Omskas hokeja skolas audzēkni, Omskā Dzimušo Ņikitu Ņikītinu, Omskas vienībā jau ir spēlējis sākot ar 03-04 gada sezonu līdz pat 09-10 gada sezonai. Pagājušo sezonu spēlēja Kolumbusas ”zilo žakešu” sastāvā, ir spēlējis arī Sentluisas ”Blues” rindās. Šogad Avangardā 6 spēles 1 piespēlē(statistika uz 14.08). Līgums noslēgts 12 oktobrī.

Vienīga komanda KHL no Kazahstānas Astanas Baris nav izniekojusi iespēju, un NHL lokauta laikā ievērojami papildinājusi sastāvu. Pirmais ar kuru tika noslēgta vienošanas- Nikolaijs Antropvos(Vinipegas Jets)Kazahstānis, arī Kanādas pilsonība. Spēlējis arī Ņujorkas Reņdžeros, un Toronto Maple leafs komandās. savā labākajā NHL sezonā(09-10) guvis 67 punktus. Šosezon Barys rindās 5 spēles 3 punkti. Līgums noslēgts 23 septembrī

Nākamais papildinājums sekoja aizsardzībā Viktora Hedmana Personā. Zviedrs, Kurš pavisam nesenā pagātnē(2009 gads) bija NHL drafta 2 nr. Uzbrūkoša aizsarga spēles stils. Spēlējis, spēlēs Tampā.

Šosezon Astanā uzbrucēja cienīga statistika 5 spēles 4 Punkti.

Līgums noslēgts 28 septembrī.

Pats Svaigākais papildinājums izmantojot NHL lokautu, Astanā ir Rajena Makdonaga nolīgšana. pusotra sezona NHL NYR sastavā, lai gan draftēts Monterālas Kaneidians

rindās. Līgums noslēgts 11 oktobrī, Vēl KHL nav spēlējis.(dati uz 14.08)

Esam nonākuši līdz Maskavas CSKA, kas līdzekļus nudien nav žēlojusi.

Paši pirmie ar kuriem tika noslēgti līgumi , bija Pāvels Datsjuks, un Iļja Birzgavlovs

Pavels Datsjuks Viens no Krievijas labākajiem hokejistiem. Satriecoša NHL statistika

732 240 478 718

Spēlējis Detroitas Wings sastāvā. 2 reizes izcīnījis Stenlija kausu. Izslavēts ar savu ”bullīšu” tehniku. Šosezon CSKA rindās 3 spēles 4 piespēles.

Iļja Birzgalovs viens no Krievijas labākajiem šis paaudzes vārtsargiem. Pirms pagājušās sezonas noslēdza līgumu ar Philadefijas Flyers uz 10 gadiem. Lai gan pagājušās sezonas sniegums par to neliecināja.

2006 gadā izcīnijs Stenlija kausu ar Anaheimas Ducks vienību, Spēlējis arī Fīniksas Kojotos, un 2010 gadā mēs viņu redzējām Rīgā. Līgums noslēgts vienā dienā ar Datsjuku. (19 septembris)

Nākamais papildinājums CSKA atkal sekoja uzbrukuma rindās. Miheila Garbovsks Baltkrievs, NHL spēlē Toronto Maple leafs komandā, bet NHL karjieru sācis Monterālā. Savā labākajā NHL sezonā(10-11), guvis 58 punktus. Šosezon CSKA 2 spēles 1 gols. Līgums noslēgts 25 septembrī.

Vienīgais Baltkrievu klubs Minskas Dinamo Lokauta laiku ir izmantojis sev lietderīgi.

Kā pirmais ar kuru tika noslēgts ir somu vārtsargs Peka Rinne(Našvilles Predators), viens no NHL top vārstargiem, soms, stabils 1 vārtsargs jau 4 sezonas. Līgums noslēgts 25 septembrī.

Kā nākamais Līgums tika noslēgts ar Jauno(21) un talantīgo Evanderu Keinu , kanādietis 2009 gada drafta 4 nr. NHL pārstāv Vinpegas Jets. Savā labākajā NHL sezonā(11-12) guvis 57 punktus. Šosezon Minskā: 4 spēlēs bez punktiem. Treneris jau ir izteicies ka Keins nesot formā.Līgums noslēgts 25 septembrī.

Jaunākais Dinamo Minskas papildinājums atkal ir kanādiešu uzbrucējs, Šoreiz Džo Pavelskis. 28 gadi, visu NHL karjieru spēlē San hosē,turpat kur draftēts 2003 gadā 7 kārtā. Savā labākajā NHL sezonā(10-11) guvis 66 punktus. Līgums noslēgts 5 Oktobrī.

Nu esam nonākuši līdz savam pašmāju klubam- Rigas Dinamo, kas kā jau zināms uz Rīgu lokauta laika ieguvis vienīgo Latvijas uzbrucēju kuršpagājušajā sezonā regulāri spēlēja NHL, Kasparu Daugaviņu draftēts Otavas Senators, 2006 gada 3 kārtā. Ļoti ilgi gāja caur AHL uz NHL

, 6 sezonas spēlēja AHL kur kļuva par vienu no komandas uzbrukuma līderiem, un palīdzēja izcīnīt AHL galveno trofeju Kaldera kausu. .Līdz beidzot pagājušajā sezonā tika pie regulāra spēles laika NHL:

65 5 6 11

Kā arī viena play-off spēle bez punktiem. Šogad uz Dinamo tika gaidīts kā uzbrukuma glābējs. 11 spēles 4 punkti nav slikti bet prasās vairāk no NHL uzbrucēja. Līgums noslēgts 17 septembrī.

KHL jaunpienācējs un līgas vienīgais klubs no Ukrainas Doņeckas Donbass, sastāvu Lokauta laikā papildinājis ar 1 aizsargu un 2 uzbrucējiem, ukraiņiem. Kā pirmie ar kuriem tika panākta vienošanās bija abi uzbrucēji. Alekseja Poņikarovska vārds nav svešs ja pavasari tika vērots NHL play-off , un Stenlija kausa fināls , kur Aleksejs kopā ar Ņudžersijas Devils zaudēja L.A Kings. Karjieras laikā bez NYD , spēlējis arī Karolinā, jau pieminētajā L.A. Pitsburgā. bet lielāko NHL karjieras daļu: 9 sezonas, spēlējis komandā , kas viņu 98 gadā draftēja: Toronto Maple leafs, savā labākajā NHL sezonā (08-09) guvis 61 punktu.

Vasarā noslēdza līgumu ar Vinipegas Jets , tomēr lokauts ieviesa savas korekcijas un nu mēs varam vērot Alekseja spēli KHL, kur pašlaik 10 spēles 5 punkti. Līgums noslēgts 16 septembrī.

Otrs uzbrucējs ,kas Lokauta laikā devās atpakaļ uz dzimteni ir Ruslans Fedenko , kas iepriekšējajā sezonā spēlēja Ņujorkas Rangers, ieskaitot NYR NHL karjiera laikā spēlējis 6 klubos- Pitsburgā, NYI, Tampā un Philadelfijā ar kuru vasarā noslēdza līgumu. 2 kārtējs Stenlija kausa ieguvējs ar Tampu(03-04) un Pitsburgu (08-09). Savā labākajā NHL sezonā(05-06) Tampas zibeņu sastāvā guva 41 punktu. Lokauta laikā 10 spēles 3 punkti. Līgums noslēgts vienā dienā ar Poņikarovski.

Kā nākamais, un pagaidām pēdejais papildinājums nāca aizsarga Antona Babčuka (Calgary Flames)nolīgšana, kas KHL jau spēlējis 09-10 gada sezonā , tiesa gan Omskas kluba sastāvā. NHL draftēts 2002 gadā ar 21 numuru, Čikāgas kluba sastāvā, kur arī aizvadīja nepilnas 2 sezonas, līdz tika aizmainīts uz Karollinas klubu, kur ar pārtraukumiem(KHL, krievija, AHL) spēlēja līdz pat 10-11 gada sezonai, tāpat Karolinā Babčuks ieguva Stenlija kausu(05-06 sezonā), bet kā jau minēts 10-11 gada sezonā tika aizmainīts uz Kalgarī vienību kur ja nebūtu lokauta spēlētu arī šosezon.

Šogad Doņeckā 2 spēles bez punktiem. Līgums noslēgts 27 septembrī.

Oļega Znaroka trenētā Maskavas Dinamo vienība lokauta laikā papildinājusies tikai ar 1 spēlētāju , toties ļoti grandiozu: Aleksandrs Ovečikns2004 gada drafta 1 nr ar Vašigtonas Capitals, neskaitāmi NHL apbalvojumi, atzīts par vienu no pasaules labākajiem hokeja spēlētajiem, 4 sezonas NHL kuros punkti ir gūti 100 un vairāk punkti. CV runā pats par sevi. satriecoša NHL statistika:

553 339 340 679

punktu vairāk nekā spēļu, un nu mēs to varam izbaudīt KHL. savā labākajā NHL sezonā(08-09) guvis 110 punktus. Šogad KHL 10 spēles 10 punkti.

Līgums noslēgts 19 septembrī.

One thought on “NHL Lokauta pēdas KHL laukumos.(16.10) [1.daļa]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s